Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Spev

    Spev je oddávna najprirodzenejší hudobný prejav človeka. Spevnosť je meradlom hudobnosti národa a bohatstvo ľudových piesní je doklad i základ jeho hudobnej kultúry.

     Predmet spev v našej škole sa vyučuje od roku 1979, kedy nastúpila kvalifikovaná učiteľka Agnesa Kuraliová. Pracuje podľa rámcového plánu, ako každý pedagóg v škole. Pri vyučovaní si veľmi zakladá na spoznaní ľudových piesní, a tak vzbudiť záujem žiakov o spev.

     V nižších ročníkoch učí deti na jednoduchý spontánny hudobný prejav. Tak ich pripravuje na verejné vystúpenia na kultivovaný prejav na pódiu. Spevácke návyky uplatňuje aj v speváckom zbore, ktorý funguje od roku 1980 pod názvom „Vox liberorum“.

    Repertoár speváckeho zboru je od polyfónie po súčasnosť, dvoj- a trojhlasné skladby, primerané veku a temperamentu detí. Nacvičujú pravidelne raz do týždňa a je tu možnosť objaviť nové talenty a pripraviť ich na sólový spev.

    V rámci okresu sa spevácke súťaže neorganizujú a preto učiteľka dáva možnosť spevákom sólovo vystupovať na rôznych akciách organizovaných mestom a inými rôznymi spoločenskými organizáciami v našom meste.


 

webygroup

Úvodná stránka